pondelok 7. mája 2018

Nitru čaká divadelná prehliadka

foto: Divadlo Andreja Bagara v Nitre


V dňoch 16. - 19. mája 2018 sa v Divadle Andreja Bagara v Nitre uskutoční prehliadka zaujímavých divadelných titulov zo Slovenska a Českej republiky. V rámci prvého ročníka prehliadky pod názvom Made in Czechoslovakia si budú môcť pozrieť diváci dve české a dve slovenské inscenácie. 

Divadelnú prehliadku odštartuje v stredu, 16. mája 2018, Horácké divadlo Jihlava s inscenáciou Zapomenuté světlo, ktorá vznikla podľa rovnomenného filmu s Bolekom Polívkom. Štvrtok, 17. máj 2018, bude patriť Rodákom zo Slovenského národného divadla. Na prehliadke nebude chýbať ani Slovenské komorné divadlo v Martine. Nitrianskym divákom sa predstaví v piatok, 18. mája 2018, s inscenáciou Hráči (recenziu si môžete prečítať tu). Prehliadku divadelných titulov uzatvorí v sobotu, 19. mája 2018, zaujímavá výtvarná šou Pražská mystériá od výtvarníka, scénografa, textára, herca a režiséra Alexa Dowisa. Dávam do pozornosti, že po predstavení bude pre záujemcov pripravený workshop techniky maľovania so svetlom.

Prečo sa Divadlo Andreja Bagara v Nitre rozhodlo pre usporiadanie slovensko-českej divadelnej prehliadky? ,,Podujatie chápeme ako obohatenie ponuky našich predstavení, ktoré môže vidieť divák počas sezóny. Môžem potvrdiť, že o prehliadku Made in Czechoslovakia je od začiatku veľký záujem," uviedol riaditeľ divadla Jaroslav Dóczy. Divadelná prehliadka slovenských a českých titulov je zaujímavá aj svojím vizuálnym riešením. ,,S prvým ročníkom prehliadky sme v spolupráci s grafikom Marekom Kianičkom pripravili aj nový vizuál. V štylizovanej podobe zobrazuje zápalkovú krabičku, ktorá v minulosti často niesla označenie Made in Czechoslovakia. V nej sa skrýva prvá zápalka, ktorou sme škrtli aj my, a takýmto symbolickým spôsobom sme odštartovali prvý ročník prehliadky," uviedla projektová manažérka DAB v Nitre, Slavka Civáňová. Hráči, foto: Braňo Konečný

foto: dowis.cz

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára