piatok 25. mája 2018

Čaká nás krst monografie o Františkovi Pergerovi!

foto: nitrianskagaleria.sk

Dobrá správa pre všetkých milovníkov scénickej a kostýmovej tvorby! V utorok, 29. mája 2018, sa uskutoční krst monografie významného scénického a kostýmového výtvarníka Františka Pergera pod názvom František Perger: Život so scénou. Jeho profesijná tvorba je úzko spätá s nitrianskym divadlom, vďaka čomu získava knižná publikácia špecifický nádych, keďže jej uvedenie do života bude práve v priestoroch Kaviarne Divadla Andreja Bagara v Nitre.

Autormi monografie sú Eva Kapsová, Walter Nagy, Peter Oravec a Slavka Civáňová. ,,Publikácia obsiahlym spôsobom dokumentuje život a dielo Františka Pergera. Okrem životopisných údajov a práce, ktorú vytvoril v Divadle Andreja Bagara v Nitre, nájdu čitatelia v knižke všetky súpisy jeho diela v divadle, televízii a vo filme," informuje Slavka Civáňová. Monografia je okrem toho pútavá aj svojou obrazovou prílohou. ,,Medzi najvzácnejšie časti patrí fotodokumentácia makiet, jeho náčrtov, skíc, kostýmových návrhov. Taktiež sú tu fotografie z inscenácií, ktoré zrealizoval za svoj profesijný život," dodáva spoluatorka Civáňová.

Krst sa uskutoční o 18. hodine a jeho súčasťou budú nainštalované vybrané makety scén, ktoré František Perger vytvoril. Krstným otcom publikácie bude herec Marián Slovák. Tak už viete, kde strávite utorkový podvečer?


foto: nitrianskagaleria.sk

foto: nitrianskagaleria.sk

foto: nitrianskagaleria.sk

foto: archív František Perger

video z muzikálu Pacho sa vracia, autorom scény je František Perger

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára